Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 18 października 2020 r. (XXIX Niedziela Zwykła)

 1. Msze św. w niedzielę o godz.: 730, 900, 1030, 1200 i  1830 .  W tygodniu Msze św. codziennie o 800, 1700  i 1830   
 2. W związku z wprowadzeniem nowych obostrzeń sanitarnych, wynikających ze wzrostu zakażeń coronawirusem, biskup toruński Wiesław Śmigiel zwraca się do nas w tych oto słowach: Kochani Bracia i Siostry ! Doświadczenie trwającej epidemii jest dla nas wszystkich niełatwe. Chcemy przeżywać je w duchu wiary, zaufania Bogu, solidarności i braterstwa, na miarę możliwości wspierając tych, którym jest teraz szczególnie trudno. Wyrazem naszej miłości i wzajemnej odpowiedzialności są zasady bezpieczeństwa i higieny podejmowane zarówno przez wiernych, jak i duszpasterzy. Odpowiadając na zachętę Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, w związku z ograniczeniami dotyczącymi liczby uczestników zgromadzeń religijnych w tzw. strefie czerwonej i żółtej udzielam ogólnej dyspensy od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy św. osobom przebywającym na terenie Diecezji Toruńskiej. W związku z uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym zachęcam wiernych do indywidualnego nawiedzania cmentarzy, rozkładając odwiedziny grobów swoich bliskich oraz modlitwę za zmarłych na całą „oktawę” Uroczystości. W dniu 1 listopada trwajmy na modlitwie za zmarłych i uczestniczmy w Eucharystii w naszych świątyniach, przestrzegając obowiązujących zasad sanitarnych.
 3. W związku z tym informujemy już dziś, że 1 listopada, w dniu Uroczystości Wszystkich Świętych nie będzie Mszy Św. na cmentarzu Św. Jerzego przy ul. Gałczyńskiego jak i na cmentarzu przy ul. Wybickiego. Nie będą organizowane także procesje za zmarłych w Dniu Zadusznym. Wszystkie nasze modlitewne spotkania będą odbywały się w kościołach. Z godnie z przepisami strefy czerwonej, w liturgii sprawowanej w naszej świątyni może brać udział 235 osób ( 1650 m2 ÷ na 7 osób na m2 = 235,71 )
 4. Stanisław Gądecki w swoim liście prosi nas także: MÓDLMY SIĘ WZAJEMNIE ZA SIEBIE !!! Niech ufna modlitwa towarzyszy nam nieustannie. Módlmy się zwłaszcza w intencji chorych oraz tych, którzy stracili swoich najbliższych. Pamiętajmy także o tych osobach, które poświęcają swoje życie i zdrowie w służbie społecznej – za pracowników służby zdrowia, służb mundurowych, w tym wojska, policji i straży pożarnej. Ludzi młodych, zaangażowanych w duszpasterstwa parafialne i akademickie, prosimy o bezpieczną pomoc osobom starszym i potrzebującym. Nie zapominajmy o tym, że zwykła rozmowa telefoniczna może dać pociechę i nadzieję. Udział w Eucharystii, spowiedź, adoracja, modlitwa Słowem Bożym, również w ciągu tygodnia – z zachowaniem wszelkich wymogów bezpieczeństwa sanitarnego – niech staną się dla nas źródłem odwagi i duchowej siły.
 5. Osobom, które nie będą mogły uczestniczyć we Mszach św. z powodu choroby lub podeszłego wieku przypominamy o radiowych i telewizyjnych transmisjach nabożeństw.
 6. W najbliższych dniach w liturgii Kościoła obchodzić będziemy:
 • we wtorek - wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera.
 • w czwartek - uroczystość św. Jana Pawła II, papieża. Patrona naszego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Jako chrześcijanie, a tym bardziej my jako Polacy wiemy, jak szczególne i ważne to wspomnienie – największego z rodu Polaków. Tego dnia na uroczystą Eucharystię do toruńskiego Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II , na 12.00, zapraszają Ojcowie Redemptoryści.
 1. Dziś obchodzimy Niedzielę Misyjną, tym samym rozpoczyna się w Kościele 94 Światowy Tydzień Misyjny pod hasłem „Oto ja, poślij mnie”. Dzisiejsza niedziela jest więc dniem naszej szczególnej modlitwy w intencji Misji. Rozumiejąc naszą odpowiedzialność za dzieło ewangelizacji, pragniemy również swoją ofiarą wspomóc tych, którzy na wszystkich kontynentach świata głoszą Ewangelię. Dlatego kolekta dzisiejsza w całości przeznaczona jest na ten cel. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg Zapłać !!!
 2. Za tydzień kolekta na potrzeby remontowe i konserwatorskie naszej świątyni, a już dziś o godz. 12.00 Msza Św. w intencji wszystkich ofiarodawców
  i dobrodziejów, jak również we wszystkich waszych intencjach.
 3. Jutro w poniedziałek o godz. 18.30 spotkanie w kościele kandydatów do bierzmowania.
 4. W piątek 23 listopada wieczorna Msza Św. o godz. 18.30 to Eucharystia „…z Druchem Wickiem”.
 5. W przyszłą niedzielę 25 listopada będzie miała w naszej parafii miejsce Wizytacja Kanoniczna. Z racji panującej epidemii i zaostrzenia przepisów sanitarnych odbędzie się tylko jedno wspólne spotkanie w kościele. Na godz. 16.30 zapraszamy liderów poszczególnych grup duszpasterskich
  i wspólnot modlitewnych. O godz. 18.00 nabożeństwo różańcowe a o godz. 18.30 Msza Św. z udzieleniem sakramentu Bierzmowania.
 6. Trwa MIESIĄC PAŹDZIERNIK - MIESIĄC RÓŻAŃCOWY. wytrwale i z miłością zachęcamy wszystkich do wspólnego odmawiania Różańca.
  W naszym kościele nabożeństwa różańcowe odprawiane są codziennie o godz. 30 i o godz. 18.00 RÓŻANIEC DLA DZIECI, MŁODZIEŻY SZKOLNEJ I ICH RODZICÓW - codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 16.30. Zachęcamy również do codziennego odmawiania różańca
  w rodzinach, jeśli nie mamy możliwości aby przyjść do kościoła.
 7. Ze stolika przy wyjściu z kościoła można zabrać przygotowane formularze na WYPOMINKI jak również na intencje Mszy świętych za zmarłych. Po wypełnieniu prosimy składać je w zakrystii.
 8. Wytrwale zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. Nowy numer tygodnika Niedziela jest do nabycia w zakrystii.
 9. Nowennę do M.B. Nieustającej Pomocy w miesiącu październiku odprawiamy w każdą środę w łączności ze Mszą św. o godz. 8.00
  a nowennę za wstawiennictwem bł. Ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego we czwartki w łączności ze Mszą Św. o godz. 17.00.
 10. Zapraszamy wszystkich do codziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu, która trwa w naszym kościele od poniedziałku do piątku, w godz. od 1730 do 1830.
 11. W najbliższy piątek 16 października o poprowadzenie adoracji prosimy Akcję Katolicką a w piątek 30 października Żywy Różaniec.
 12. Polećmy Bogu zmarłych: śp. Łucję Jagusz, śp. Ryszarda Grabskiego, śp. Wandę Szymańską - pogrzeb w poniedziałek o godz. 10.00, śp. Janinę Lica
  – pogrzeb w poniedziałek godz. 14.00 i śp. Danutę Mikosz, której pogrzeb we wtorek o godz. 13.00     Dobry Jezu a nasz Panie …