OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 8 grudnia 2019 ( II Niedziela Adwentu )

UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYII PANNY

1. Msze św. w niedzielę o godz.: 730, 900, 1030, 1200, 1700 i 1830. W tygodniu Msze św. codziennie o godz.: 630, 1700  i 1830
  2. Dziś UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYII PANNY, dzień naszego odpustu parafialnego
    i szczególnej modlitwy w intencji młodzieży żeńskiej. W tym uroczystym dniu witamy i pozdrawiamy wszystkich, którzy się z nami modlą, szczególnie naszych parafian i wszystkich, którzy w tym wyjątkowym dniu są naszymi gośćmi. [ Zapraszamy na uroczystą Mszę Św.
    o godz. 12.00 której przewodniczył będzie Ks. kanonik Szczepan Średziński, proboszcz parafii w Kijewie Królewskim i ojciec duchowny dekanatu unisławskiego]. Niech ten dzisiejszy adwentowy dzień będzie dla nas wszystkich czasem błogosławionym, czasem modlitwy
    i uwielbienia Boga za dar Maryi – Niepokalanie Poczętej, która przyniosła nam Zbawiciela Świata naszego Pana Jezusa Chrystusa.
  3. Dziś także w całym Kościele obchodzimy Dzień modlitw i pomocy materialnej dla kościoła na Wschodzie. Dlatego przed świątyniami katolickimi odbywają się zbiórki do puszek na ten cel. O pomoc w przeprowadzeniu zbiórki prosimy członków Stowarzyszenia Rodzin Katolickich. Spotkanie formacyjne tej wspólnoty jutro w poniedziałek o godz. 18.30
  4. W najbliższych dniach w liturgii Kościoła obchodzić będziemy:
  • w piątek - wspomnienie Św. Łucji, dziewicy i męczennicy.
  • w sobotę - wspomnienie Św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.
  1. W ubiegłą niedzielę rozpoczęliśmy nowy rok kościelny i duszpasterski pod hasłem „Eucharystia daje życie”, którego mottem biblijnym są słowa wyjęte z Ewangelii św. Jana: „[…] abyście uwierzyli w Tego, którego [Bóg] posłał”. W nadchodzącym roku staje więc przed nami zadanie pogłębienia znaczenia Eucharystii w naszym chrześcijańskim życiu i uaktualnienia wartości właściwego świętowania niedzieli, szczególnie w gronie najbliższych, w rodzinie. To ona – rodzina, jest miejscem uprzywilejowanym, gdzie nieustannie głosi się i kultywuje komunię. Eucharystia stanowi kluczowy wymiar życia chrześcijańskiego. Jak przypominał nam Św. Jan Paweł II: „[…] Zbawiciel, który dwadzieścia wieków temu przyjął ciało w łonie Maryi, w Eucharystii nadal ofiaruje się ludzkości jak źródło Boskiego życia”.
  2. Traw Adwent szczególny czas naszego przygotowania się do Świąt Narodzenia Pańskiego. MSZE ŚW. RORATNIE w naszym kościele codziennie o godz. 6.30 i o godz. 17.00. Po Mszy św. porannej, jak zawsze, zapraszamy rodziców i dzieci do salki na bułkę i kakao.
  3. We wtorek spotkanie formacyjne Akcji Katolickiej, jak również we wtorek o godz. 18.30 spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Św. Rodzice zgłoszą się po odbiór szatek.
  4. W środę wieczorna Eucharystia z udziałem członków Kręgu Biblijnego a po niej spotkanie. Przypominamy, że Krąg Biblijny to wspólnota osób pragnących poszerzyć swoją wiedzę o Piśmie Świętym, nauczyć się dobrego posługiwania się nim, pragnących lepszego
    i głębszego zrozumienia Pisma Świętego, ale nade wszystko pragnących wzrostu swojej wiary przez poznanie Biblii i zakorzenienie
    w Słowie objawiającym miłości Boga do każdego z nas. Serdecznie Zapraszamy do udziału w tej wspólnocie.
  5. W zakrystii można zakupić nowy numer Galilei, jak również świece „Caritas” i opłatek na stół wigilijny. 10 numer Galilei poświęcony jest Betlejem. W środku znajdziemy także płytę z kolędami świata. Prenumeratorów również prosimy o odbiór w zakrystii.
  6. W przyszłą niedzielę, jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca, zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Św. o godz. 12.00 Jest to Ofiara Eucharystyczna, którą składamy we wszystkich intencjach osób wspomagających nas w pracach konserwatorsko remontowych naszego kościoła, jako dar miłości i wdzięczności.
  7. We wtorek 24 grudnia organizujemy WIGILIĘ DLA SAMOTNYCH. Zaproszenie kierujemy do osób, które ten dzień z różnych powodów miałyby spędzać samotnie. Warunkiem uczestnictwa są obowiązkowe zapisy do dnia 20 grudnia. Można to uczynić w zakrystii lub przez telefon. Numer telefonu podany jest na plakacie wywieszonym przy wyjściu z kościoła. Jeśli ktoś zechciałby wesprzeć tę inicjatywę prosimy o zgłoszenie się w zakrystii.
  8. Jak już ogłaszaliśmy 3 stycznia 2020 r. w Arenie Toruń (przy ul. Bema) odbędzie się koncert: BETLEJEM W TORUNIU. Bilety w cenie: 50 zł do nabycia w zakrystii.
  9. W dniu 6 stycznia 2020 roku, w Uroczystość Trzech Króli, odbędzie się UROCZYSTY KONCERT KOLĘD, drugi z cyklu
    Mariackich Koncertów Bożonarodzeniowych, które od ubiegłego roku organizowane są w naszym kościele. Już dziś serdecznie zapraszamy.
  10. Przez cały czas adwentu przed prezbiterium wystawiony jest kosz, do którego można składać dary żywnościowe. Członkowie Caritas naszej parafii rozdzielą te dary przed świętami Bożego Narodzenia najbardziej potrzebującym. Prosimy by składane produkty,
    w miarę możliwości, miały jak najdłuższy okres przydatności do spożycia.
  11. Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00. W czwartek po wieczornej Eucharystii nowenna za wstawiennictwem
    bł. Ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego.
  12. W najbliższy piątek o poprowadzenie adoracji prosimy Pomocników Maryi Matki Kościoła. W piątek 20 grudnia Wspólnotę Miłosierdzia Bożego.
  13. Pomódlmy się za zmarłych: za śp. Helenę Kanior i śp. Marię Sobocińską-Herzog. Dobry Jezu a nasz Panie …