Wydarzenie towarzyszące SONG OF SONGS:

Koncert Maleo Reggae Rockers „Caritas Super Omnia Est”

Goście: Marika, Joanna Dubiela, Arkadio, Bosski Roman

Data i godzina: 15 lipca 2018, godz. 16:30

Miejsce: Toruń, kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Koncert „Caritas super omnia est” upamiętnia sylwetkę i dzieła błogosławionego księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego, podharcmistrza, harcerza Rzeczypospolitej Polskiej, patrona polskich harcerzy.

W koncercie znajdą się utwory z tekstami bł. ks. Stefana Frelichowskiego oraz inspirowane jego życiem i działalnością, do których muzykę napisał Darek Malejonek. W koncercie Maleo Reggae Rockers wystąpią gościnnie: Marika, Joanna Dubiela, Arkadio oraz Bosski Roman. Koncert wzbogacony będzie aktorską interpretacją wspomnień o bł. ks. Stefanie Frelichowskim, autorstwa ojca Mariana Żelazka, misjonarza, współwięźnia ks. Frelichowskiego w Dachau oraz fragmentów książki „Guziki sutanny”, autorstwa ks. Sławomira Odera, postulatora procesu beatyfikacyjnego bł. Stefana Frelichowskiego.

Zaproszenie od Darka Malejonka:

Moi drodzy!

Chciałbym gorąco zaprosić Was na specjalny koncert poświęcony postaci bł. Ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego, kapłana, męczennika, harcerza, który przeszedł piekło obozu koncentracyjnego w Dachau. Być w piekle i nie stracić człowieczeństwa? Jemu się udało dzięki głębokiej wierze i bliskiej relacji do Jezusa Chrystusa. W Dachau napisał wiersz „Radosnym, Boże”, będący parafrazą utworu Juliusza Słowackiego: „Smutno mi, Boże”, w którym zawarł credo swojego życia, będącego ofiarą całopalną na ołtarzu wolności. Nie zważał na swoje życie. Szedł tam gdzie inni się bali. Pełnił posługę dla  chorych na tyfus i ta choroba doprowadziła do jego śmierci. W kościele, w którym zagramy, błogosławiony Wicek zaczął posługę kapłańską w dniu 15 lipca 1938 r. Zapraszamy was gorąco na wspólne wspominanie modlitewno-muzyczne, tego - mam nadzieję już wkrótce - świętego kapłana.

Maleo

Organizator koncertu: Polska Fundacja Twórców Kultury oraz Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i bł. ks. Stefana W. Frelichowskiego