1. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 14 lipca 2019    (XV Niedziela Zwykła)

1. Msze św. w niedzielę o godz.: 730, 900, 1030, 1200, 1830 i 2000 . W tygodniu Msze św. codziennie o 800, 1700  i 1830
    2. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy :
    • w poniedziałek - wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora kościoła.
    • we wtorek - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.
    1. Trwają wakacje. Gościom, krewnym i przyjaciołom, nade wszystko zaś dzieciom i młodzieży życzymy błogosławionego wypoczynku. Wszystkim wierzącym przypominamy o chrześcijańskim obowiązku codziennej modlitwy i uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej.
    2. Informujemy, że w okresie letnim BIURO PARAFIALNE jest czynne w poniedziałki, środy i piątki w godz. 9.00 -10.00 i 16.00-17.00
    3. Od dziś zapraszamy na organizowany w naszym kościele CYKL MARIACKICH KONCERTÓW ORGANOWYCH. Odbywać się one będą
      w każdą niedzielę o godz. 20.30 do niedzieli 1 września. Ich celem jest promocja kultury i rozpowszechnianie muzyki organowej. Koncerty organizowane są na rzecz renowacji zabytkowych organów w naszej świątyni, dlatego po zakończonych koncertach będzie możliwość złożenia dowolnej ofiary na ten cel.
    4. Za tydzień kolekta na potrzeby remontowe i konserwatorskie naszej świątyni. Zapraszamy, tak jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca, na Mszę Św. o godz. 12.00, którą sprawujemy zawsze w intencji wszystkich parafian, ofiarodawców i dobrodziejów wspomagających nasze wysiłki w odnawianiu i konserwacji kościoła. Jest to nasz dar wdzięczności i szacunku jaki okazujemy za otwartość waszych serc,
      za zrozumienie potrzeb parafii i za okazywaną, nam kapłanom, miłość i życzliwość.
    5. W dniach od 18 do 30 lipca bieżącego roku w Toruniu odbywać się obóz stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Do naszego miasta przybędzie około 1000 uczniów i studentów z całej Polski. W piątek 19 lipca na rozpoczęcie obozu zostanie odprawiona Eucharystia w katedrze toruńskiej o godzinie 10.00. Uczestnicy obozu podczas pobytu w Toruniu zapoznają się m.in. z historią i atrakcjami turystycznymi naszego miasta i regionu oraz ofertą edukacyjną toruńskich wyższych uczelni. Stypendyści Fundacji, która jest określana mianem „żywego pomnika św. Jana Pawła II”, w przyszłą niedzielę (21 lipca) podzielą się także swoim świadectwem wiary podczas przedpołudniowych Mszy Świętych we wszystkich toruńskich parafiach. Szczególnym wydarzeniem, na które w imieniu Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” pragniemy zaprosić wszystkich mieszkańców Torunia jest koncert zespołu „Tylko Ty”, który tworzą stypendyści
      i absolwenci programu stypendialnego. Koncert odbędzie się w niedzielę 28 lipca o godzinie 19.30 na Scenie Letniej na wiślanej barce przy Bulwarze Filadelfijskim w Toruniu.
    6. W najbliższy piątek i sobotę, odbywać się będzie w Toruniu Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej Song of Songs. Msza św. dla uczestników Festiwalu w sobotę 20 lipca, w naszym Sanktuarium o godz. 12.00 Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
    7. W sierpniu, w dniach od 1 do 14 odbędzie się 41 Piesza Pielgrzymka Diecezji Toruńskiej na Jasną Górę. Zapisy do Grupy Białej
      w parafii Świętego Antoniego na toruńskich Wrzosach, do Grupy Żółtej w parafii św. Józefa na Bielanach, a do grupy Niebieskiej w parafii Matki Bożej Częstochowskiej na Rubinkowie. Więcej informacji na stronie internetowej pielgrzymki. W Toruniu, idącym pieszo do Częstochowy, towarzyszy jak co roku MINIPIELGRZYMKA, której formuła i praktyka modlitwy jest znana. Zapraszamy do tej modlitwy. Plan minipielgrzymki wywieszony jest na tablicy ogłoszeń przy wyjściu z kościoła.
    8. Jak co roku, w sierpniu odbędzie się także jednodniowa Pielgrzymka Wspólnot Żywego Różańca Diecezji Toruńskiej do Lisewa. Na sobotę
      3 sierpnia przyjmujemy zgłoszenia w zakrystii.
    9. Również dniu 3 sierpnia gościć będziemy w naszej parafii pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki ze Świecia na Jasną Górę . Tak jak co roku, osoby, które chciałyby przyjąć na nocleg pielgrzymów prosimy o zgłoszenie w zakrystii lub biurze parafialnym.
    10. W październiku (10-16) organizowana jest Pielgrzymka z Torunia do Medjugorje. Koszt 600 zł i 150 euro. Zapisy przyjmuje Pani Małgorzata w Zakrystii.
    11. Zachęcamy wytrwale do kupowania i czytania prasy katolickiej.
    12. Zapraszamy w każdą środę na Nowennę do M.B. Nieustającej Pomocy o godz. 7.30 i o godz. 18.00. W czwartek po wieczornej Eucharystii zapraszamy na nowennę za wstawiennictwem bł. Ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego.
    13. ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00 do czasu rozpoczęcia kolejnej Eucharystii.