OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 15 września 2019    (XXIV Niedziela Zwykła)

PROŚBA BISKUPA TORUŃSKIEGO WIESŁAWA ŚMIGLA O MODLITWĘ W INTENCJI MAŁŻEŃSTW I RODZIN

Umiłowani w Chrystusie siostry i bracia, w dniach 21-22 września br. na Jasnej Górze odbędzie się 35. Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin pod hasłem „Rodzina – sanktuarium życia”, w której będę uczestniczyć wraz z przedstawicielami rodzin z całej Polski, również z naszej diecezji. Troska o małżeństwo i rodzinę należy do priorytetów działalności zbawczej Kościoła. Rodzina jest bowiem naturalnym miejscem uświęcenia, międzypokoleniowego przekazu wiary oraz najskuteczniejszą szkołą miłości. Dlatego tak ważne jest zaangażowanie nas wszystkich w troskę o ochronę życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci, o trwałość małżeństwa, jako związku mężczyzny i kobiety oraz o świętość rodziny, która jest kolebką życia i miłości. Bardzo proszę wszystkich wiernych, by w sobotę
21 września br., w łączności z uczestnikami pielgrzymki na Jasną Górę, trwali wraz z duszpasterzami w swoich parafiach na modlitwie
w intencji małżeństw i rodzin oraz o pokój w naszej ojczyźnie, o to, by nie dochodziło do aktów przemocy, zgorszenia i bluźnierstw. Módlmy się o szacunek dla życia. Prośmy Boga, by chronił nas i nasze rodziny przed złem i grzechem, przed nienawiścią i brakiem przebaczenia.   Wasz biskup Wiesław

Odpowiadając na te prośbę zapraszamy wszystkich wiernych w sobotę na poranną Mszę św. i różaniec św. w tej intencji.

1. Msze św. w niedzielę o godz.: 730, 900, 1030, 1200, 1830 i 2000 . W tygodniu Msze św. codziennie o 800, 1700  i 1830
  2. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzić będziemy :
  • w poniedziałek - wspomnienie świętych Korneliusza papieża i Cypriana biskupa, męczenników
  • w środę - święto Św. Stanisława Kostki, zakonnika – Patrona Polski
  • w piątek - wspomnienie świętych Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i Tow. męczenników koreańskich.
  • w sobotę - święto Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
  1. Dziś w Polsce obchodzimy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Modlimy się o ducha prawdy, sprawiedliwości i pokoju dla tych mediów, jak również o odpowiedzialności i godności dla wszystkich osób w nich posługujących.
  2. Dziś rozpoczynają się w Kościele Polskim kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Potrwają one do soboty 21 września.
  3. Od jutra w naszym dekanacie, Toruń I, rozpoczyna się CZAS WIECZYSTEJ ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU. W naszej świątyni adoracja rozpocznie się w przyszłą niedzielę 22 września po Mszy Św. o godz. 20.00 a zakończy w poniedziałek przed wieczorną Eucharystią o godz. 18.30. Dokładny plan adoracji podamy w przyszłą niedzielę w kolejnym numerze Wiadomości Kościelnych.
  4. W najbliższy wtorek o godz. 18.30 pierwsze organizacyjne spotkanie rodziców dzieci, które przygotowują się do I Komunii Świętej.
  5. Zaś w piątek po Mszy Św. o godz. 18.30 spotkanie wspólnoty młodzieżowej.
  6. Za tydzień, jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca, zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Św. o godz. 12.00 Jest to Ofiara Eucharystyczna, którą składamy we wszystkich intencjach osób wspomagających nas w pracach konserwatorsko remontowych naszego kościoła, jako dar miłości i wdzięczności.
  7. Zapraszamy do nowo powstającej inicjatywy, jaką jest KRĄG BIBLIJNY powstający przy naszej parafii. Z tą propozycją zwracamy się do wszystkich pragnących poszerzyć swoją wiedzę o Piśmie Świętym, nauczyć się dobrego posługiwania się nim, pragnących lepszego
    i głębszego zrozumienia Pisma Świętego, ale nade wszystko pragnących wzrostu swojej wiary przez poznanie Biblii i zakorzenienie
    w Słowie objawiającym miłości Boga do każdego z nas. Spotkania Kręgu odbywać się będą raz w miesiącu.
  8. Prosimy prenumeratorów o odebranie nowego numeru GALILEI, jak również tych, którzy pragnęli ten numer nabyć.
  9. Trwają zapisy osób pragnących przygotować się w tym roku do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. Zainteresowanych zapraszamy do zakrystii.
  10. Z radością informujemy, że w piątek 4 października w naszym sanktuarium o godz. 18.30 odbędzie się WYJĄTKOWY KONCERT zatytułowany „Frelichowski” Jak sam tytuł wskazuje poświęcony naszemu wielkiemu i przemożnemu patronowi. Już dziś serdecznie zapraszamy.
  11. W środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy o godz. 7.30 i 18.00. We czwartek po wieczornej Eucharystii zapraszamy na nowennę za wstawiennictwem bł. Ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego.
  12. Zapraszamy wszystkich do codziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu w naszym kościele, która odbywa się od poniedziałku do piątku, w godz. od 1730 do 1830. Zechciejmy w tym czasie zachować ciszę i skupienie.
  13. W najbliższy piątek 20 września o poprowadzenie adoracji wspólnotowej prosimy rodziców i kandydatów do sakramentu bierzmowania, a w piątek 27 września Wspólnotę Rycerstwa Niepokalanej.