OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 10 listopada 2019    (XXXII Niedziela Zwykła)

1. Msze św. w niedzielę o godz.: 730, 900, 1030, 1200, 1700 i 1830. W tygodniu Msze św. codziennie o 800, 1700  i 1830
  2. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła:
  • w poniedziałek - wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa i dzień modlitw w intencji naszej Ojczyzny.
  • we wtorek - wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika.
  • w środę            - wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.
  1. Dziś obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym – w tym roku z najmłodszym państwem na świecie, czyli Sudanem Południowym. Dzięki działalności Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie możemy wesprzeć tamtejszych chrześcijan darem modlitwy ale też i ofiary. Wychodząc z kościoła możemy zabrać ze sobą ulotkę informacyjną lub złożyć ofiarę do puszki.
  2. Jutro nasze Wielkie NARODOWE ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI. W tym roku mija 101 lat, od chwili gdy skończyły się zabory, skończył się czas niewoli naznaczonej walką, cierpieniem ale i wysiłkiem wielu pokoleń Polek i Polaków o odzyskanie wolności
    i suwerenności narodowej. Po 123 latach w końcu byliśmy wolni ! Podczas obchodów 11 listopada czcimy więc pamięć tych, którym zawdzięczmy własne państwo – Ojczyznę naszą – POLSKĘ ! Bardzo prosimy, abyście również i w swoich prywatnych modlitwach,
    z głęboką wiarą i ufnością zawierzali Dobremu Bogu losy przyszłości i pomyślności naszej Ojczyzny. Módlmy się także o godne, pełne miłości i pokoju, przeżycie tego święta. W Toruniu uroczysta msza św. w intencji ojczyzny zostanie odprawiona w kościele garnizonowym o godz. 12.00 Nie zapomnijmy też o świątecznym charakterze tego dnia, o wywieszeniu flag i przystrojeniu naszych domów i mieszkań.
  3. We wtorek na wieczorną Eucharystię i swoje formacyjne spotkanie zapraszamy Akcję Katolicką. Zapraszamy również rodziców z dziećmi, które mają przyjąć w przyszłym roku I Komunię Świętą do miary szat liturgicznych.
  4. W piątek rano zapraszamy na Mszę Św. czcicieli Bożego Miłosierdzia.
  5. Zachęcamy do wspólnej modlitwy i składania intencji tak na Msze Św. jak i na wypominki, również te całoroczne, w których modlimy się za zmarłych. Przypominamy, że w każdy pierwszy wtorek miesiąca o godz. 17.00 sprawowana jest Msza św. zbiorowa w intencji zmarłych.
  6. W imieniu proboszcza Parafii Katedralnej, jak i własnym, przypominamy i prosimy by do kancelarii parafialnych zgłaszali się wszyscy, którzy pragną przedłużyć dzierżawę grobów na cmentarzu św. Jerzego i na cmentarzu przy ul. Wybickiego. Według prawa po upływie 20 lat, od momentu pochówku, jeśli dzierżawa nie zostanie przedłużona groby będą przeznaczane do likwidacji. Sytuacja ta podyktowana jest prośbami bardzo wielu osób, które pragną wykupić te miejsca by samemu zostać pochowanym na cmentarzu parafialnym.
  7. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Dzień Świadectw Małżeństw Kościoła Domowego. Będzie to piękny początek naszego duchowego przygotowania się do Diecezjalnej Peregrynacji Obrazu Św. Rodziny, która rozpocznie się w przyszłym roku.
  8. Za tydzień kolekta na Wyższe Seminarium Duchowne naszej Diecezji.
  9. Od poniedziałku przyszłego tygodnia Pan organista będzie roznosił opłatki na terenie naszej parafii. Chcemy jeszcze tym samym zadbać
    szczególnie o osoby starsze, chore, nie wychodzące z domu. Prosimy o łaskawe przyjęcie tego daru chleba na wigilijny stół. Przyjęcie tych opłatków wspomaga Zgromadzenie Sióstr Pasterek od Opatrzności Bożej.
  10. Jak już ogłaszaliśmy, z naszej parafii organizowany jest wyjazd na rekolekcje do Medjugorie w dniach od 24 do 31 stycznia 2020, rekolekcje poprowadzi ks. Jakub Maciejko. Koszt 500 zł i 210 euro. Zapisy i więcej szczegółów w zakrystii.
  11. W środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy o godz. 7.30 i 18.00. We czwartek po wieczornej Eucharystii zapraszamy na nowennę za wstawiennictwem bł. Ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego.
  12. Zachęcamy wszystkich do codziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu w godz. od 1730 do 1830. W najbliższy piątek
    o poprowadzenie adoracji prosimy Żywy Różaniec a w piątek 22 listopada Wspólnoty Kościoła Domowego .
  13. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej, szczególnie polecamy tygodnik „Niedziela” i Rycerza Niepokalanej.
  14. Polećmy dobremu Bogu naszych zmarłych: bliskich krewnych, przyjaciół i dobrodziejów a szczególnie śp. Mariana Salamońskiego
    i śp. Irenę Małecką.

Dobry Jezu a nasz Panie …