OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE –  5 lipiec 2020 r. (XIV Niedziela Zwykła)

1. Msze św. w niedzielę o godz.: 730, 900, 1030, 1200 i  1830 .  W tygodniu Msze św. codziennie o 800, 1700  i 1830
  2. Z dniem 1 lipca br. J. E. ks. Biskup Wiesław Śmigiel mianował wikariuszem naszej parafii Ks. Miłosza Tomaszewskiego. Witamy księdza Miłosza bardzo serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej i życzymy by czas posługi kapłańskiej był jak najbardziej owocny i obfitował wieloma łaskami, nade wszystko zaś świętością kapłańskiego życia. Zawierzmy księdza posługę najlepszej Matce, naszej Pani Wniebowziętej i przemożnemu wstawiennictwu bł. Ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego.
  3. Dziś o godz. 16.00 w naszej świątyni KONCERT PAPIESKI organizowany przez Toruńską Orkiestrę Symfoniczną w ramach
    24-go Międzynarodowego Festiwalu "Nova Muzyka i Architektura" z okazji 100 rocznica urodzin Papieża Polaka. Serdecznie zapraszamy.
  4. W najbliższym tygodniu w liturgii kościoła obchodzić będziemy:
  • w poniedziałek - wspomnienie bł. Matki Teresy Ledóchowskiej, dziewicy.
  • w środę - św. Jana z Dukli, prezbitera.
  • w sobotę - święto św. Benedykta Opata, Patrona Europy.
  1. We wtorek, jak w każdy pierwszy wtorek miesiąca, zapraszamy na Mszę Św. zbiorową za naszych zmarłych o godz. 17.00.
  2. Rozpoczął się już czas wakacji. Dzieciom, młodzieży, jak również wszystkim, którzy w tym czasie korzystają z urlopów życzymy błogosławionego wypoczynku. Prosimy ! Bądźcie świadkami Chrystusa ! Nie zapominajcie o codziennej modlitwie i chrześcijańskim obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej.
  3. W okresie wakacyjnym Biuro Parafialne będzie otwarte w poniedziałek, środę i piątek od godz. 9.00 do 10.00 i  od godz. 16.00 do 17.00
  4. Wspólnota Domowego Kościoła z Grębocina w niedzielę 12 lipca o godz. 12:00 zaprasza wszystkich chętnych do uczestnictwa w „Święcie Miłości Małżeńskiej”, do wspólnej modlitwy i czuwania przy relikwiach świętych Zelii i Ludwika Martin, rodziców św. Teresy
    od Dzieciątka Jezus.
  5. Wytrwale zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. Tygodnik Niedziela do nabycia w zakrystii.
  6. Przypominamy, że każdego dnia trwa w naszym Sanktuarium Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczyna się po wieczornym nabożeństwie czerwcowym a kończy przed Mszą św. o godz. 18.30 W każdy czwartek o godz. 16.45 zapraszamy na nowennę za wstawiennictwem błogosławionego ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego.

Polećmy Dobremu Bogu zmarłą: śp. Reginę Lewandowską, której pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 13.00                                                                                                                                     Dobry Jezu a nasz Panie …