OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 24 marca 2019 r. ( III Niedziela Wielkiego Postu )

1. Msze św. w niedzielę o godz.: 730, 900, 1030, 1200, 1700 i 1830 . W tygodniu Msze św. codziennie o 800, 1700 i 1830
  2. Dziś w naszej parafii przed kościołem zbiórka do puszek na misyjne dzieło pomocy „Ad Gentes”.
  3. Jutro UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO - Dzień Życia oraz Dzieła Duchowej Adopcji. Jutro przypada także 27 rocznica utworzenia Diecezji Toruńskiej i nominacji pierwszego biskupa toruńskiego Andrzeja Wojciecha Suskiego. Uroczysta Msza Św. z tej okazji zostanie odprawiona w Katedrze Św. Janów o godz. 17.00 Przewodniczył jej będzie Nuncjusz Apostolski w Polsce Abp. Salvatore Pennacchio. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tych uroczystościach i do wspólnej modlitwy.
  4. W piątek na poranną Eucharystię i spotkanie formacyjne zapraszamy Wspólnotę Żywego Różańca.
  5. Przez cały Wielki Post NABOŻEŃSTWA DROGI KRZYŻOWEJ w naszym Sanktuarium, codziennie o godz. 7.30 i o godz. 18.00
  6. DROGA KRZYŻOWA DLA DZIECI i MŁODZIEŻY w każdy piątek o godz. 16.30
  7. Do prowadzenia rozważań Drogi Krzyżowej, opartych na fragmentach Pisma Świętego przeznaczonych na każdy dzień, prosimy kolejno wspólnoty: w poniedziałek - Stowarzyszenie Rodzin Katolickich ; we wtorek - Akcję Katolicką ; w środę Żywy Różaniec, Wspólnotę Miłosierdzia i Rycerstwa Niepokalanej ; w czwartek - Kościół Domowy ; w piątek - młodzież licealną i gimnazjalną, szczególnie tę przygotowującą się do sakramentu Bierzmowania ; w sobotę - Służbę Liturgiczną Ołtarza i Katechetów.
  8. NABOŻEŃSTWO GORZKICH ŻALI sprawowane jest w każdą niedzielę o godz. 16.30 Za udział w nabożeństwach pasyjnych Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można uzyskać odpust zupełny.
  9. REKOLEKCJE WIEKOPOSTNE w naszej parafii od czwartku 11 kwietnia do Niedzieli Palmowej 14 kwietnia. Rozważania rekolekcyjne poprowadzi Ks. dr Andrzej Kowalski – Ojciec Duchowny Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu.
  10. Kartki do spowiedzi, które są wyrazem wiary i praktyki chrześcijańskiej, można odbierać w zakrystii lub w biurze parafialnym.
  11. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, przez cały Wielki Post, można składać do skarbonki przy św. Antonim. Jałmużnę wielkopostną, która jest realizacją dzieł miłosierdzia do skarbonki na filarze. Jałmużna - to dar z siebie dla drugiego człowieka w potrzebie, tym samym czynimy zadość Panu Bogu i bliźniemu za popełnione grzechy.
  12. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.
  13. Przypominamy, że zbiórka elektrośmieci odbywać się będzie w naszej parafii w piątek 29 marca od rana do godz. 13.00. Przychody
    z akcji mają wesprzeć zakup nowoczesnych inkubatorów dla Szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej prowadzonego przez Siostry Orionistki, jak również mają być wsparciem działalności Sióstr Pallotynek z Kamerunu w prowadzeniu akcji „Wyprawka dla dzieci”. Elektrośmieci należy składać na podwórku przykościelnym w oznakowanym miejscu.
  14. W czwartek po wieczornej Eucharystii zapraszamy na nowennę za wstawiennictwem bł. Ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego, na codzienną Adorację Najświętszego Sakramentu. W najbliższy piątek 29 marca o poprowadzenie adoracji prosimy Akcję Katolicką zaś w piątek 5 kwietnia Żywy Różaniec.
  15. Polećmy Bogu zmarłych : śp. Andrzeja Tułodzieckiego, śp. Barbarę Bagazińską, śp. Romana Czarneckiego i śp. Ryszarda Kwapisz, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o g.14:00. Dobry Jezu a nasz Panie …