OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE –  9 grudnia 2018 r. ( II Niedziela Adwentu )

1. Msze św. w niedzielę o godz.: 730, 900, 1030, 1200, 1700 i 1830. W tygodniu Msze św. codziennie o godz.: 630, 1700  i 1830
  2. W najbliższych dniach w życiu Kościoła obchodzić będziemy:
  • w czwartek - wspomnienie Św. Łucji dziewicy i męczennicy.
  • w piątek - wspomnienie Św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.
  1. W ubiegłą niedzielę rozpoczęliśmy nowy rok kościelny pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. To czas formowania w nas postaw, które mają odzwierciedlać w naszym życiu obecność Chrystusa Zmartwychwstałego. Duch Boży jest, choćby tylko przez liturgię, wychowawcą wiary Ludu Bożego. Niech więc otwartość naszych serc na moc Bożego Ducha pozwoli na pełne zjednoczenie w komunii z Chrystusem.
  2. Dziś w całym Kościele obchodzimy Dzień modlitw i pomocy materialnej dla kościoła na Wschodzie. Dlatego przed świątyniami katolickimi odbywają się zbiórki do puszek na ten cel. O pomoc w przeprowadzeniu zbiórki prosimy członków wspólnot duszpasterskich
    i modlitewnych naszej parafii.
  3. Przypominamy, że trwa Adwent – czas radosnego przygotowania do Świąt Narodzenia Pańskiego. Pamiętajmy jednak o wyjątkowym charakterze tego okresu. Niech modlitwa, poranne spotkania na roratach, wewnętrzne skupienie i duchowa skromność pomnożą w nas dary i łaski, które pragniemy wysłużyć sobie przed Bogiem, także przez wytrwałość w naszych adwentowych postanowieniach.
  4. MSZE ŚW. RORATNIE w naszym kościele codziennie o godz. 6.30 i 17.00. Po Mszy św. porannej zapraszamy rodziców i dzieci do salki na bułkę i kakao.
  5. Nasz pan organista roznosi na terenie naszej parafii opłatki. Oprócz opłatków dzieli się z nami płytą z najpiękniejszymi polskimi kolędami, które nagrał, wraz z Panią Judytą, specjalnie z dedykacją dla naszych parafian. Opłatki można nabywać także po każdej Mszy Świętej
    w zakrystii. Zachęcamy również do zakupu świec „Caritas” na stół wigilijny. Dochód ze świec przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. [Świeca mała w cenie 6 zł 50 gr ; Duża 13 zł]
  6. Przez czas adwentu przed prezbiterium wystawiony jest kosz, do którego możemy składać dary żywnościowe dla najbiedniejszych.
  7. We najbliższy wtorek spotkanie formacyjne Akcji Katolickiej po wieczornej Mszy Św.
  8. Rada Okręgu nr 13 zaprasza również we wtorek 11 grudnia o godz. 17.30 do Szkoły nr 13 na spotkanie poświęcone organizacji ruchu
    i parkowania na Bydgoskim Przedmieściu.

1. Serdecznie zapraszamy na warsztaty kolędowo-jasełkowe, które odbywać się będą w naszej parafii, od czwartku 27 grudnia do niedzieli
    30 grudnia, czyli tuż po Świętach Bożego Narodzenia. Zapraszamy wszystkich, szczególnie dzieci i młodzież, którzy śpiewają, grają na instrumentach lub pięknie recytują i chciałyby odegrać role w jasełkach. Warsztaty poprowadzą muzycy ze Stadionu Młodych wraz z przedstawicielami toruńskiej Fundacji Królewskie Dziedzińce. Warsztaty będą wspaniałą okazją, do lepszego przeżycia okresu Świąt, głębszego wniknięcia w Bożonarodzeniowe misterium, a przy tym mają przyczynić się do rozwoju dziecięcych talentów muzycznych
    i aktorskich. Przedstawienie wieńczące warsztaty odbędzie się w naszym kościele w Niedzielę Świętej Rodziny 30 grudnia po Mszy św.
    o godz. 10:30. Wszystkich zainteresowanych, rodziców, dzieci i młodzież, zapraszamy na spotkanie organizacyjne z krótkim przesłuchaniem i podziałem ról, w niedzielę 16 grudnia o godz. 11:30 do salki parafialnej na II p.
  2. Jak już wspominaliśmy, 5 stycznia 2019 roku w naszym kościele odbędzie się UROCZYSTY KONCERT KOLĘD, który rozpocznie cykl "Mariackich Koncertów Bożonarodzeniowych", które od tej pory będą organizowane co roku w naszym kościele. Parafia nasza jest jednym ze współorganizatorów. Specjalnie dla naszej parafii powstało i zostało zadedykowane, nowe dzieło: opracowanie tradycyjnych polskich kolęd, które podczas koncertu będzie miało swoje prawykonanie. Zwracamy się do wszystkich z prośbą o pomoc w realizacji tego projektu. Jeśli ktoś chciałby wesprzeć finansowo to piękne dzieło, zachęcamy firmy i osoby prywatne do składania datków na ten cel. Szczegółowe informacje można uzyskać w zakrystii.
  3. W tym roku organizowana jest WIGILIA DLA SAMOTNYCH, która odbędzie się 24 grudnia w piwnicy pod świętymi Janami przy ul. Żeglarskiej 16. Spotkanie kierowane jest do osób, których rodziny przebywają za granicą, osób nie posiadających rodzin, lub takich, które z różnych powodów miałyby ten dzień spędzać samotnie. Prosimy o zapisy do dnia 16 grudnia w zakrystii.
  4. W najbliższy piątek o poprowadzenie adoracji prosimy Wspólnotę Rycerstwa Niepokalanej, zaś w piątek 21 grudnia Stowarzyszenie Rodzin Katolickich.
  5. Wytrwale zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej, szczególnie polecamy tygodnik „Niedziela” i Rycerza Niepokalanej.
  6. Zanieśmy teraz do nieba naszą modlitwę za zmarłych: za śp. Danutę Budnicką, za śp. Mieczysława Rogalskiego i  śp. Stefanię Dobak.

Dobry Jezu a nasz Panie …