OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 16 czerwca 2019

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

1. Msze św. w niedzielę o godz.: 730, 900, 1030, 1200, 1830 i 2000 . W tygodniu Msze św. codziennie o 800, 1700  i 1830
  2. Przeżywana dziś Uroczystość Trójcy Świętej, kończy czas Spowiedzi i Komunii Św. wielkanocnej.
  3. W dniu dzisiejszym o godz. 18.00 serdecznie zapraszamy, zarówno młodzież jak i dorosłych, do Amfiteatru przy Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Św. Jana Pawła II na TORUŃSKIE UWIELBIENIE – MŁODZI W MOCY BOŻEGO DUCHA. Koncert dopełni uroczyste wprowadzenie Najświętszego Sakramentu i modlitwa adoracyjna.
  4. Jak wspominaliśmy, kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby konserwacji i renowacji naszej świątyni. Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy wspomagają nasze wysiłki i starania. Polecamy Was dobremu Bogu w szczególnej modlitwie, sprawując
    w każdą trzecią niedzielę miesiąca, Mszę Św. w intencji was samych i we wszystkich waszych intencjach. Nie zapominamy także polecać was czułej opiece Matki Bożej w środowej nowennie, prosząc o Jej nieustającą pomoc w każdej potrzebie życia. Za waszą dobroć i pomoc składamy serdeczne Bóg Zapłać !!!
  5. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy:
  • w poniedziałek - wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
  • w czwartek - UROCZYSTOŚĆ  BOŻEGO CIAŁA.
  • w sobotę - wspomnienie Św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.
  1. W BOŻE CIAŁO - Msze św. w naszej świątyni w godz. 730, 900, 1830 i 2000. Tego dnia mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Św. Procesja eucharystyczna wyruszy z Katedry po Mszy św. godz. 900 i przejdzie ulicą Kopernika, Św. Ducha, przez Rynek Staromiejski,
    ulicą Szeroką, przez Rynek Nowomiejski i zakończy się przy kościele garnizonowym p.w. św. Katarzyny. Dziewczynki chętne do sypania kwiatów podczas procesji prosimy o zapisywanie się w zakrystii. Próba dla dzieci sypiących kwiatki w poniedziałek po Mszy Św. o godz. 17.00 Prosimy o przynoszenie do zakrystii płatków kwiatów, które wykorzystamy na procesji Bożego Ciała.

W czasie OKTAWY BOŻEGO CIAŁA nabożeństwo eucharystyczne z procesją sprawowane będzie w naszej świątyni w łączności ze
Mszą Św. o godz. 17.00

1. W poniedziałek po wieczornej Mszy Św. spotkanie stowarzyszenia Rodzin Katolickich
  2. W najbliższą środę rozpocznie się już czas letnich wakacji. Dzieciom, młodzieży i tym wszystkim, którzy w tym czasie korzystać będą z urlopów życzymy błogosławionego wypoczynku. Nie zapominajmy jednak o codziennej modlitwie i chrześcijańskim obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej.
  3. W piątek na poranną Eucharystię zapraszamy czcicieli Bożego Miłosierdzia.
  4. W sobotę o godz. 19.30 zapraszamy do naszego kościoła na kolejny już Koncert Organowy z cyklu Koncertów XXXIV-go Świętojańskiego Festiwalu Organowego. Tym razem wystąpi Pan Arkadiusz Popławski z Raciborza.
  5. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.
  6. Zapraszamy na Nowennę do M.B. Nieustającej Pomocy w środę o godz. 7.30 i o godz. 18.00. W czwartek po wieczornej Eucharystii zapraszamy na nowennę za wstawiennictwem bł. Ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego.
  7. ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00 do czasu rozpoczęcia kolejnej Eucharystii.
  8. W najbliższy piątek 21 czerwca o poprowadzenie adoracji prosimy Wspólnotę Miłosierdzia Bożego. W piątek 28 czerwca Rycerstwo Niepokalanej.