OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 12 maj 2019 ( IV Niedziela Wielkanocy)

1. Msze św. w niedzielę o godz.: 730, 900, 1030, 1200, 1830 i 2000 . W tygodniu Msze św. codziennie o 800, 1700  i 1830
  2. Dziś NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA, która rozpoczyna TYDZIEN MODLITW O POWOŁANIA DO KAPŁAŃSTWA I ŻYCIA KONSEKROWANEGO. Prosimy Boga, aby udzielił wielu młodym osobom daru powołania, bowiem… „Żniwo wielkie, ale robotników mało”. Modlimy się za młodych, szczególnie z naszej parafii aby odważnie odpowiedzieli na Boże wezwanie. Trzeba także wytrwale prosić Pana, aby nie zabrakło pasterzy - dobrych pasterzy, którzy będą oddawać życie za owce. Dlatego, my również, prosimy was pokornie
    o modlitwę w naszej intencji.
  3. Dzisiejszy dzień jest także patronalnym dniem Zgromadzenia Sióstr Pasterek, które na terenie naszej diecezji, w Jabłonowie Pomorskim, mają swój Dom Generalny. Założycielką tego zgromadzenia jest Matka Maria Karłowska – pierwsza błogosławiona naszej diecezji. Otaczamy Siostry naszą szczerą modlitwą upraszając zgromadzeniu liczne i święte powołania zakonne.
  4. W kalendarzu liturgicznym w najbliższych dniach obchodzić będziemy:
  • we wtorek – święto Świętego Macieja Apostoła.
  • w czwartek – święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski
  1. Trwa miesiąc maj poświęcony w modlitwie Kościoła szczególnej czci Najświętszej Maryi Pannie.

Zapraszamy na NABOŻEŃSTWA MAJOWE od poniedziałku do soboty po Mszach Św. o godz. 830  i 1700 ; w niedzielę po Mszy Św. o godz. 1830. W każdą środę NABOŻEŃSTWA MAJOWE W REJONACH o godz. 2000.

1. Twa również okres wielkanocny. Jest to szczególny czas miłosierdzia jaki wysłużył nam Chrystus przez swoją Mękę, Krzyż
    i Zmartwychwstanie. Przypominamy o tym, wszystkim, którzy nie byli jeszcze u spowiedzi i komunii św. wielkanocnej, by skorzystali z tego daru łaski i miłości naszego Odkupiciela.
  2. We wtorek 14-go maja o godz. 18.00 w Centrum Dialogu Społecznego przy Wyższym Seminarium Duchownym w Toruniu odbędzie się kolejne „ … z moich spotkań z Błogosławionym Księdzem Stefanem Wincentym Frelichowskim”. Zaproszenie do  podzielenia się swoim doświadczeniem przyjął nasz ksiądz senior, ks. prałat Józef  Nowakowski. Tego dnia nie będzie spotkania Akcji Katolickiej. Serdecznie zapraszamy wszystkich na to spotkanie.
  3. W piątek na poranną Eucharystię zapraszamy czcicieli Bożego Miłosierdzia.
  4. Za tydzień, w niedzielę, na godz. 10.30 zapraszamy wszystkie dzieci i ich rodziców na Eucharystię w I rocznicę Komunii Świętej.
  5. Kolejna niedziela jest trzecią w tym miesiącu, i jak to jest w naszej tradycji, tego dnia kolektę przeznaczamy na potrzeby remontowe
    i konserwatorskie naszej parafii. Za dary waszych serc składamy serdeczne Bóg Zapłać. W intencji składających ofiary co miesiąc, wpłacających przez internet i wszystkich dobrodziejów sprawujemy w każdą III niedzielę miesiąca Mszę św. o godz. 12.00
  6. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich działające przy naszej parafii, w dniu 1 czerwca tj. w sobotę o godz. 11.00, organizuje uroczyste obchody przypadających w tym roku Jubileuszy Małżeńskich jak i pozostałych rocznic zawarcia Sakramentu Małżeństwa. Bardzo serdecznie prosimy o zgłaszanie małżeństw do udziału w tej uroczystości. Karty zgłoszeń można zabrać ze sobą ze stolika przy wyjściu
    z kościoła.
  7. Przypominamy, że w dniach 31 maj - 1 czerwca organizowany jest wyjazd z naszej parafii na VII Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca do Częstochowy. Są jeszcze wolne miejsca. Bardzo serdecznie i gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w tej pielgrzymce. Zapisy przyjmujemy w zakrystii.
  8. Caritas naszej diecezji organizuje zajęcia dla seniorów, które będą odbywały się raz w miesiącu, na terenie naszej parafii. Celem tych spotkań jest aktywizacja życia osób, które ukończyły 60 rok życia. Zajęcia rozpoczną się 27 maja na Placu Rapackiego. Zapisy w zakrystii przyjmuje Pani Małgorzata, ona też udziela wszystkich szczegółowych informacji.
  9. W sobotę 18 maja o godz. 12:00 w kościele garnizonowym pw. św. Katarzyny w Toruniu uroczystą Mszą Świętą rozpocznie się
    IX Toruński Marsz Pułkownika Pileckiego. Organizatorzy podkreślają, że coraz częściej i mocniej środowiska lewicowe oraz LGBTQ uderzają w Kościół Katolicki, duchownych, kpią z symboli religijnych ale również atakują wartości narodowo-katolickie. Przeciwstawnym się tym trendom i pokażmy wspólnie jak duże jest środowisko wierzących, patriotycznie nastawionych Torunian, którym sercu bliska jest dewiza Bóg, Honor i Ojczyzna. Wobec samego pułkownika Witolda Pileckiego, prowadzone są działania zmierzające do wyniesienia go na ołtarze. Zachęcamy wiernych do aktywnego uczestnictwa w tym wydarzeniu.
  10. Zachęcamy również do kupowania i czytania prasy katolickiej.
  11. W środę zapraszamy na nowennę do M.B. Nieustającej Pomocy o godz. 7.30 i 18.00.W czwartek po wieczornej Eucharystii na nowennę za wstawiennictwem bł. Ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego i na codzienną Adorację Najświętszego Sakramentu. W najbliższy piątek 17 maja o poprowadzenie adoracji prosimy Wspólnoty Domowego Kościoła zaś w piątek 24 maja Ministrantów, Lektorów
    i Akolitów. Zapraszamy również rodziców i rodziny służby liturgicznej.
  12. Miłosiernemu Panu polećmy zmarłych: śp. Danutę Piontkowską , śp. Antoniego Kliczkowskiego i śp. Mirosława Klonowskiego, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 10.00. Wieczny odpoczynek …